تبلیغات
وبلاگ تخصصی نماز - کاربردهای نماز بعد از مرگ
واما عشق...
《الصَّلاهُ نورٌ》نماز، روشنی است
《الصَّلاة مِعرَاجُ المُؤمِن》نماز، معراج مؤمن است
《عَلَمُ الایمَان الصَّلاة》علامت و نشانه ایمان نمازاست
《الصَّلاة نُورُ المُؤمِن》نماز نور مؤمن است
《الصَّلاة عِمَادُ دِینُکُم》نماز، پایه و ستون دین شماست
《عَلَمُ الاسلامِ الصَّلاة》نماز، پرچم اسلام است
《الصَّلاهُ رَأسُ الاسلامِ》نماز به منزله رأس اسلام است
《الصَّلاة مِفتَاحُ الجَّنَّه》نماز کلید بهشت است
کاربردهای نماز بعد از مرگ

نمونه ای از حاضر شدن یكی از امامان در لحظه ی مرگ بر بالین یكی از پیروان خویش:
این داستان از مرحوم آیت الله سید مصطفی بهشتی نژاد، شخصیت برجسته و ممتازی كه سیر و سلوكش زبانزد خاص و عام بود است كه امیدوارم لذت ببرید...

به هر حال، خلف صالح آن عالم جلیل القدر، شهید حجت الاسلام سید حسن بهشتی نژاد قضیه ی جان سپاری پدرش را به صورت ذیل نقل نمود:
پدرم(حاج آقا مصطفی بهشتی نژاد)در حال احتضار بود و من بر بالینش قرآن می خواندم و گاهی هم جمله ای به او تلقین میكردم، بدوم هیچ مقدمه یا توصیه ای، ناگهان به ذهنم خطور كرد كه خوب است این آخرین لحظات قبض روح پدرم را یادداشت كنم.

ناگهان متوجه شدم پرتوی نوری فضای اتاق را در بر گرفت و حال و هوایی خاص پیدا كرد آنگاه دیدم پدرم با آرامش كامل و با چهره ای شادمان قبض روح شد و جان به جان آفرین تسلیم نمود. ساعت، دقیقه و ثانیه آن را یادداشت كردم، بعدا معلوم شد یكی از علمای مشهد در عالم خواب می بیند، امام رضا(ع) با هیبت و هیئت خاصی از ضریح مطهر بیرون آمده و عازم جایی است.

نزد آن حضرت رفته و می پرسد با این حال به كجا تشریف می برید؟!

حضرت می فرمایند: به دیدن یكی از دوستانمان در اصفهان می روم، یا می فرماید: به دیدن سید مصطفی در اصفهان می روم. آن عالم جلیل القدر از خواب بیدار می شود و از آن جا كه رویای خود را استثنایی و خارق العاده می بیند ساعت و دقیقه آن را یادداشت می كند كه قضیه را دنبال نماید و بداند در اصفهان چه اتفاقی رخ داده.

او در صدد آگاهی از اتفاقات بوده كه می شنود آیت الله سید مصطفی بهشتی به ملكوت اعلی پیوست. پس از تماس با سید حسن بهشتی و آگاهی از ساعت و دقیقه قبض روح آن فقیه بزرگوار و مطابقت با ساعتی كه امام رضا(ع) عازم اصفهان بوده، معلوم می شودكه مقصد حضرت مرحوم حاج سید مصطفی بهشتی بوده است.

به هر حال این فرمایش معصومین(ع) است كه در مواقع حساس و از جمله: هنگام مرگ، بر بالین نماز گزاران و پیروان راستین خود حاضر می شوند، واقعیتی است كه نمی توان آن را انكار كرد. پس باید سعی خود را بكنیم كه مقبول آن مقامات عالیه واقع شویم شایستگی آمدن آن بزرگواران را بر بالین خود كسب كنیم.طبقه بندی: نماز در قرآن و روایات،

تاریخ : دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 | 08:18 ق.ظ | نویسنده : زینب فیض ابادی | نظرات